O systemie

Strona główna » O systemie

Informacje ogólne

Oferowany przez nas inteligentny budynek to rozwiązanie, dzięki któremu wszystkie instalacje i urządzenia w domu są podłączone i sterowane przez jeden system. Dostęp do tego systemu jest możliwy z każdego urządzenia obsługującego przeglądarkę internetową. Dzięki temu każdym urządzeniem można dowolnie sterować za pomocą komputera, tabletu, telefonu, a coraz częściej także i telewizora.

Możliwy jest również dostęp zdalny, przez sieć Internet co pozwala na monitorowanie domu z miejsca pracy czy podczas wakacji. Ponieważ w wielu sytuacjach standardowe włączniki ścienne są nadal najwygodniejszym sposobem użytkowania – nie rezygnujemy z nich. Dzięki temu, gdy pojawią się w domu goście, każdy z nich będzie potrafił go obsłużyć.

Wiele czynności domowych może być wykonywana samoczynnie, między innymi podlewanie ogrodu czy utrzymywanie wskazanej temperatury w poszczególnych pomieszczeniach.

Co można sterować?

Oświetlenie

Załączanie i ściemnianie lamp, sceny świetlne i wiele indywidualnych konfiguracji. Podświetlenie akwarium, fontanny, obrazów. Możliwe jest również sterowanie kolorem i intensywnością oświetlenia LED RGB

Gniazda elektryczne – załączanie urządzeń

W dzisiejszych czasach nasze domy naszpikowane są urządzeniami działającymi w trybie standby - system może zająć się rozłączaniem dopływu energii do gniazd w budynku, w ten sposób można sporo zaoszczędzić, dodatkowo taka konfiguracja sprawdza się w momencie kiedy w budynku przebywają dzieci i odcinając dopływ prądu, można zadbać o bezpieczeństwo najmłodszych domowników.

Strefy ogrzewania

System dokonuje ciągłego pomiaru temperatury na zewnątrz budynku i w poszczególnych pomieszczeniach, w połączeniu z elektrozaworami odcinającymi dane części budynku mamy możliwość zarządzania temperaturą w podziale na strefy.

Rolety, markizy, żaluzje

Otwieranie i zamykanie indywidualne oraz wspólne dla całego budynku/sekcji, możliwość dowolnej konfiguracji zachowań, ta zasada sterowania dotyczy również bram, zasłon, markiz i wielu innych mechanizmów działających na zasadzie kierunkowej.

Czujniki

Mamy do dyspozycji wejścia cyfrowe i analogowe, które po podłączeniu odpowiednich urządzeń końcowych dają wiele informacji gotowych do przetworzenia i dalszego generowania odpowiednich zachowań - m.in. czujki ruchu, obecności, gazu, pożaru, wiatru, liczniki zużycia energii, itd. Po odpowiednim podłączeniu i konfiguracji można uzyskać szereg przydatnych funkcji jak automatyczne załączanie i wyłączanie oświetlenia.

 

Najczęściej wykorzystywane czujniki:

- zmierzchu

- ruchu

- bariera podczerwieni

- poziomu cieczy

- opadów

- dymu

- prędkości wiatru

Integracja z alarmem

System może być zintegrowany z alarmem dzięki czemu możliwe jest jego uzbrajanie po naciśnięciu przycisku ”wychodzę” lub załączanie oświetlenia w całym domu w przypadku uruchomienia alarmu lub funkcji „panic”.

Automatyczne podlewanie

Dzięki automatycznemu podlewaniu, pielęgnowanie ogrodu staje się zdecydowanie łatwiejsze i przyjemniejsze. Wykorzystując czujnik opadów, system sam pomyśli o tym by po opadach deszczu nie załączać podlewania.

System audio Multiroom

Z pewnością wielu z Państwa miało do czynienia z górą płyt CD, kilkoma wieżami w różnych pokojach i brakiem tego czego w danym momencie chcieliśmy posłuchać. Podobną sytuacją jest szukanie przewodu, odsuwanie TV w celu podłączenia aby móc w trakcie imprezy pokazać znajomym zdjęcia na dużym ekranie zamiast na laptopie. Wielu z takich sytuacji można uniknąć dzięki przechowywaniu wszelkich treści na domowym media-serwerze. W prosty sposób możemy umieścić na nim zdjęcia i później korzystać z nich na dowolnym komputerze czy odtwarzaczu TV. To samo tyczy się muzyki i filmów.

 

Naszym klientom polecamy szereg rozwiązań dla sieci multimedialnych w budynku.  Dzięki urządzeniom iPhone, iPod z powodzeniem można realizować rozwiązania typu multiroom audio. Teraz muzyka może być wszędzie i kiedy chcesz.

Czym można sterować?

Włączniki standardowe

Do systemu można podłączyć klasyczne włączniki ścienne dowolnego producenta. Jest to najbardziej budżetowe rozwiązanie, które pozwoli Państwu na korzystanie z wielu zalet cyfrowego sterowania nie ponosząc specjalnie dużych kosztów. Przyciski możemy dowolnie programować i mogą one również wykonywać ustalone sekwencje. Z praktyki wynika, że nie ma nic lepszego i bardziej intuicyjnego jak klasyczny włącznik ścienny, który może kryć w sobie dowolną funkcję! Rozbudowane panele wielu naszych konkurentów są faktycznie piękne ale to wszystko. Nieintuicyjna obsługa, mnogość funkcji, kłopot dla gości...

Sterowanie bezprzewodowe

Poza standardowymi włącznikami, systemem można sterować każdym urządzeniem z przeglądarką internetową. Jeżeli jest wyposażone w standard WiFi to sterowanie odbywa się bezprzewodowo. Może to być komputer, tablet, telefon. Dostęp z tych urządzeń jest nieograniczony i można sterować każdym elementem inteligentnej instalacji. Szczególnie polecamy produkty firmy Apple ponieważ są wygodne w użyciu, świetnie wykonane jakościowo i mają wiele możliwości.

Sterowanie zdalne

Dzięki podłączeniu systemu do sieci Internet możliwy jest dostęp do systemu będąc poza domem. Umożliwia to monitorowanie budynku podczas pobytu w pracy lub na wakacjach. Można zdalnie sprawdzić czy jakieś urządzenie nie pozostało włączone, lub czy nie uruchomił się alarm. Można również wracając z wyjazdu zimowego przełączyć tryb ogrzewania z oszczędnego na komfortowy, dzięki czemu wchodzimy do nagrzanego już budynku. Dzięki użyciu szyfrowanego kanału VPN, połączenie jest zabezpieczone przed dostępem osób niepożądanych.

Rozwiązania indywidualne

Zdajemy sobie sprawę, że mogą mieć Państwo jakieś szczególne oczekiwania lub nietypowe pomysły jeśli chodzi o realizację instalacji w Państwa domu. W takich sytuacjach , jeżeli to będzie tylko możliwe bardzo chętnie podejmiemy się wyzwania i rozwiążemy problem tak by byli Państwo w pełni usatysfakcjonowani.

© Sistemo 2011. Wszelkie prawa zastrzeżone.
cms83 Projekt i wykonanie: design83